Invazinės ir svetimžemės rūšys Lietuvoje
Leidinys „Invazinės ir svetimžemės rūšys Lietuvoje” Brošiūros apie invazines ir svetimžemes rūšis Lietuvoje
Leidinys „Invazinės ir svetimžemės rūšys Lietuvoje” Brošiūros apie invazines ir svetimžemes rūšis Lietuvoje
Europos komisijos 2022 metais išleistas leidinys apie į Sąjungai susirūpinimą keliančių invazinių svetimų rūšių sąrašą įrašytų gyvūnų ir augalų plitimo kelius, keliamą pavojų, kontrolės metodus, teisinį reguliavimą, prevencines priemones. Atsisiųsti
Invaziniai gyvūnai Lietuvoje, kenkiantys aplinkai ir žmonių gerovei.
Šioje knygoje pristatomos invazinės rūšys, kurioms buvo taikomos gausos reguliavimo priemonės, pateikiami ir įvertinami galimi tų rūšių naikinimo būdai.
Leidinys „Lietuvos ir Latvijos pasienio regiono invaziniai organizmai” išleistas pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2007–2013 m. projektą Vieningas priešinimasis biologinėms invazijoms siekiant tvaraus žemės ūkio ir gamtos išteklių valdymo (LLIV-250 TEAMWORK). Projekto vykdytojai – Šiaulių universitetas ir Daugpilio universitetas.
Leidinyje pateikta informacija apie kiekvienos į invazinių rūšių sąrašą įtrauktos rūšies kilmę, morfologiją ir biologiją, paplitimo mastą ir keliamą grėsmę, taip pat kovos su ja būdai ir teisės aktai, susiję su šių rūšių kontrole ir naikinimu. LR aplinkos ministerija
Kviečiame jus birželio 10 d. 13 val. dalyvauti nuotolinėje konsultacijoje, skirtoje pristatyti Aplinkos ministerijos Pažangos priemonės Nr. 02-001-06-08-01 „Išsaugoti biologinę įvairovę“ planuojamo pradėti vykdyti jungtinio projekto „Invazinių rūšių naikinimas ir kontrolė“ (toliau – Jungtinis…
Beveik trečdalyje šalies savivaldybių pastaruosius trejus metus vyko intensyvūs Sosnovskio barščio naikinimo darbai. Skyrus finansavimą iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos 2021-2023 m. Sosnovskio barštis naikintas daugiau nei 330 ha plote. Pagrindiniai šio…
Šių metų birželio 1 d. Gamtos tyrimų centras kartu su Aplinkos ministerija organizavo baigiamąjį seminarų ciklo „Invazinės rūšys Lietuvoje“ renginį, kuriame Gamtos tyrimų centras pristatė trejus metus vykusio projekto „Invazinių ir svetimžemių rūšių tyrimai gamtoje“…
Invazinių rūšių kontrolės ir naikinimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. 352 „Dėl Introdukcijos, reintrodukcijos ir perkėlimo tvarkos aprašo, Invazinių rūšių kontrolės ir naikinimo tvarkos aprašo, Invazinių rūšių kontrolės tarybos sudėties ir nuostatų, Introdukcijos, reintrodukcijos ir perkėlimo programos patvirtinimo“ 11 punkte numatyta, kad, jei invazinių rūšių kontrolė, naikinimas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės biudžeto ar kitų finansavimo šaltinių, turi būti parengtas invazinės rūšies populiacijos gausos reguliavimo veiksmų planas.
Europos svetimžemių rūšių informacinė sistema
Tarpvyriausybinės platformos dėl biologinės įvairovės ir ekosisteminių paslaugų 10-ojoje plenarinėje sesijoje patvirtinta Invazinių svetimžemių rūšių teminio vertinimo ataskaita ir politikos formuotojams skirta jos santrauka. Ataskaitoje nurodyta, kad dėl invazinių svetimžemių rūšių išnyko…
2016-2017 metų ES invazinių rūšių plitimo keliu analizės ataskaita 2019 metų ES invazinių rušių plitimo kelių analizės ataskaita 2022 metų ES invazinių rušių plitimo kelių analizės ataskaita Sąjungai susirūpinimą keliančių invazinių…
Dažnai sulaukiame užklausų dėl teisinio reguliavimo, susijusio su augalų apsaugos produktų naudojimu invazinių augalų naikinimui melioracijos statinių ir vandens telkinių apsaugos zonose. Paruošėme atmintinę pagal galiojančius teisės aktus. Augalų apsaugos produktų saugojimo,…
Sosnovskio barščio tyrimai
1. Kenksmingų žmogaus sveikatai invazinių rūšių augalų naikinimo metodika (toliau – Metodika) nustato augalų naikinimo būdus ir priemones. 2. Asmenys, dirbantys kenksmingais žmogaus sveikatai invazinių rūšių augalais apaugusioje teritorijoje, turi turėti asmenines apsaugos…
Šiuo metu Sosnovskio barščio naikinimui dažniausiai naudojami herbicidai su glifosato veikliąja medžiaga, tačiau pagrindinis šio naikinimo trūkumas – sunaikinami visi nupurkštame plote esantys augalai ir atsilaisvinusiame plote pirmiausiai pradeda dygti Sosnovskio barščio individai,…